Jak w ostatnich latach rozwinął się rynek przesyłek kurierskich, jakie możliwości mają obecnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie zwiększyły działalność na naszym rynku kurierskie firmy. W dużej mierze jest to efektem bardzo dużej popularności internetowych zakupów, stanowiących coraz większy procent ogólnego handlu.

jakość

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci ogromnie polubili takie zakupy, ponieważ są bardzo wygodne i niejednokrotnie również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy będą musiały jakimś sposobem dotrzeć do zamawiającego, to tu właśnie jest miejsce dla kurierów.

Ta problematyka jest dla pewnych osób nieco dyskusyjna. Jeżeli chcesz przeczytać inne recenzje na analizowane tu zagadnienie, to zobacz więcej pomocnych wskazówek.

W ostatnich latach widoczne poprawie uległ standard ich usług, aktualnie standardem jest przykładowo doręczenie na następny dzień roboczy. Duża konkurencja wymusiła również znaczne obniżki w cennikach, obecnie bez problemów można nadać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniej.

cennik

Autor: PO: Selected
Źródło: PO: Selected

Firmy przeważnie podpisują długoterminowe umowy na obsługę wysyłek, dzięki czemu mogą dostać dość duże rabaty. Trochę inaczej jest w przypadku klientów indywidualnych, ale i tu bez problemów można znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem przykładowo będzie broker kurierski, funkcjonuje on jako pośrednik, oferując usługi współpracujących z nim kurierów – broker kurierski. Dzięki temu przede wszystkim może zaoferować znacznie korzystniejsze ceny niż są w oficjalnym cenniku, a dodatkowo porównać można poszczególne oferty i wybrać najbardziej korzystną.http://www.ambro.pl/ (www.ambro.pl/)/J]

W przypadku firm coraz popularniejsze są także przesyłki paletowe – . Mają one tę zaletę, że palety mają określony standard, tak więc łatwo się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.