Jak w ostatnich latach rozwinął się rynek przesyłek kurierskich, jakie możliwości mają obecnie klienci.

W ostatnich latach niesamowicie zwiększyły działalność na naszym rynku kurierskie firmy. W dużej mierze jest to efektem bardzo dużej popularności internetowych zakupów, stanowiących coraz większy procent ogólnego handlu.

jakość

Autor: Charles Clegg
Źródło: http://www.flickr.com
Konsumenci ogromnie polubili takie zakupy, ponieważ są bardzo wygodne i niejednokrotnie również znacznie tańsze niż w tradycyjnych sklepach. A że wszystkie te zakupy będą musiały jakimś sposobem dotrzeć do zamawiającego, to tu właśnie jest miejsce dla kurierów. W ostatnich latach widoczne poprawie uległ standard ich usług, aktualnie standardem jest przykładowo doręczenie na następny dzień roboczy. Duża konkurencja wymusiła również znaczne obniżki w cennikach, obecnie bez problemów można nadać paczkę już za niecałe dwadzieścia złotych, a firmy zapłacą jeszcze mniej.
cennik

Autor: PO: Selected
Źródło: PO: Selected
Firmy przeważnie podpisują długoterminowe umowy na obsługę wysyłek, dzięki czemu mogą dostać dość duże rabaty. Trochę inaczej jest w przypadku klientów indywidualnych, ale i tu bez problemów można znaleźć odpowiednio taniego kuriera. Ciekawym rozwiązaniem przykładowo będzie broker kurierski, funkcjonuje on jako pośrednik, oferując usługi współpracujących z nim kurierów – broker kurierski. Dzięki temu przede wszystkim może zaoferować znacznie korzystniejsze ceny niż są w oficjalnym cenniku, a dodatkowo porównać można poszczególne oferty i wybrać najbardziej korzystną.http://www.ambro.pl/ (www.ambro.pl/)/J]

W przypadku firm coraz popularniejsze są także przesyłki paletowe – .

Z przyjemnością zalecamy te informacje (https://www.kancelariajtt.pl/) do przejrzenia. Znajdziesz tu wiele cennych wskazówek, które warto wykorzystać w swoim życiu.

Mają one tę zaletę, że palety mają określony standard, tak więc łatwo się je pakuje, transportuje i na koniec dostarcza końcowemu klientowi.