Tanie oraz wygodne wysyłanie paczek kurierem Czytaj na ten temat nieco więcej

Opcji jest parę: Poczta, jednostki kurierskie, paczkomaty czy też tanie serwisy Brokerów kurierskich. Jeszcze do niedawna najbardziej rozpowszechnione było posyłanie paczek pocztą. W owym celu należało przejść się do jednostki pocztowej po czym nadać przesyłkę w okienku – nierzadko po krótszym czy dłuższym czekaniu w „ogonku”. Jednostki, które zdecydowały się na przesyłkę kurierem miały 2 opcje. Zamówienie kuriera telefoniczne, po czym goniec przyjeżdżał, spisywał list przewozowy a także fakturę i pobierał opłatę. Względnie adresant mógł sam nadać przesyłkę w siedzibie firmy kurierskiej.

Aktualnie każdy kto ma do posłania przesyłkę, szczególnie jeżeli jest osobą prywatną, może skorzystać z oferty serwisów pośredniczących jak też ułatwiających zamawianie kuriera.

Czy podoba Ci się prezentowany tekst? Jeżeli tak, to zobacz ponadto szczegóły w serwisie dentysta bielsko, gdyż one także mogą być dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Parę lat temu pojawiły się pierwsze serwisy internetowe tzw. platformy wysyłek (tu regulamin Patron Service). Aktualnie bardziej znane określenie to agent kurierski. Ich najogromniejszą zaletą jest cena przesyłek, o wiele mniejsza niż bezpośrednio w jednostce kurierskiej, a nierzadko także niższa niż na poczcie. Kolejną ich główną zaletą jest prostota z jaką możemy zadysponować kuriera – przez sieć internetową.

paczka

Autor: alison_gor
Źródło: http://www.flickr.com

Każda platforma wysyłek to przede wszystkim – z punktu widzenia klienta – witryna internetowa, która umożliwia prędką ocenę przesyłek oraz wybór oraz zamówienie kuriera on-line. W jaki sposób to wygląda kroczek po kroczku? Odwiedzamy witrynę wyselekcjonowanego serwisu: Podajemy w formularzu informacje tyczące się przesyłki: waga, wymiary. Określamy w formularzu opcjonalne usługi ponadprogramowe, dla przykładu ubezpieczenie paczki. Otrzymujemy wycenę paczki i listę osiągalnych usług – w przypadku jeśli jeden broker posiada w ofercie usług więcej aniżeli jednej jednostki kurierskiej – wybieramy i zatwierdzamy wycenę. Przekazujemy nasze dane, czyli adres z którego paczka będzie wysyłana. Przekazujemy także dane odbiorcy, czyli adres, na jaki paczka ma być oddana.

Badamy prawidłowość danych po czym zatwierdzamy całe zlecenie, i zostajemy przekierowani do płatności on-line. Dokonujemy zapłaty z naszego banku po czym automatycznie powracamy po raz drugi na stronę serwisu kurierskiego. Dostajemy do wydruku list przewozowy. Zależnie od systemy danego brokera kurierskiego list przewozowy lub tzw. etykieta jest wysyłana mailem czy do wydruku wprost z witryny internetowej.

Szukasz dodatkowych materiałów na prezentowany tu temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej 2 dni opieki nad dzieckiem a przekonasz się, że to było bardzo proste.

Oczekujemy kuriera. Na stronce możliwym jest śledzenie przesyłek w Patron Service.