W jaki sposób zmienił się rynek kurierskich usług przez ostatnie lata, jak obecnie wygląda wysokość cen przesyłek.

Jeszcze kilkanaście lat temu przesłanie paczki wiązało się z obowiązkiem zajrzenia na najbliższą pocztę, bo był to jedyny monopolista w tym obszarze. Lecz wolno na rynku pojawiać się zaczęły firmy które oferują możliwość dostarczenia paczek z pominięciem usług poczty. Bardzo dużym krokiem do ich rozwoju stał się internetowy handel. Ludzie wręcz pokochali kupowanie w taki sposób, ze względu na wygodę i ceny. I naraz te miliony paczek musiały zostać dostarczone do odbiorców, co ogromnie napędziło rynek.

paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com

Miało też ogromny wpływ na ceny, które w minionym czasie znacząco zmalały. Początkowo przesyłki kurierskie kosztowały znacznie więcej od pocztowych, ale plusem był naprawdę wysoki poziom usług i szybkie doręczenie. Lecz kolejne lata to nie tylko zwiększająca się konkurencja na rynku, ale także wolny spadek cen. Obecnie już za niewiele ponad dziesięć złotych nadać można paczkę, która następnego dnia dostarczona zostanie do klienta na drugim końcu kraju, a wszystko będzie wskazywać na to, że to jeszcze nie jest ostateczny poziom .

kurier w pracy

Autor: Fernando de Sousa
Źródło: http://www.flickr.com

Wysokość opłat za przesyłki w dużym stopniu mierze będzie uzależnione będzie od tego, jak dużo się ich nadaje. Sklepy internetowe i inne firmy które często korzystają z usług spedytorów mogą liczyć na spore zniżki i atrakcyjne umowy, niekiedy schodzące nawet poniżej dziesięciu złotych.

Ten artykuł Ci się spodobał? To odwiedź serwis dekoracje ślubne domu, a odnajdziesz większą ilość podobnych danych, które także będą fascynujące.

Ale także indywidualni klienci nie są skazani tylko na usługi pocztowe, bowiem tanie przesyłki kurierskie też będą dla nich oferowane. W większości miejscowości dostępne są punkty, w jakich można nadać swoją paczkę za stosunkowo niskie ceny, a ostatnio niezwykle popularne się stają firmy które obsługują wysyłki paczek . Takie firmy mają nawiązaną współpracę z paroma różnymi kurierami i w zależności od tego, jakie paczka ma parametry, jej wagi i rozmiaru będą w stanie znaleźć najkorzystniejszą ofertę. Dzięki temu, że będą one obsługiwać dużą liczbę klientów, to mogą zaoferować bardzo korzystne ceny, dużo lepsze niż przykładowo Poczta Polska, a przesłanie paczki z nimi będzie się sprowadzać do dostarczenia jej do punktu odbioru.