Rozłóż daszek ponad basenem aby zabezpieczyć go przed deszczem

Prywatny basen w ogrodzie to marzenie prawie każdego. Części osób udaje się je spełnić. Basen jest często wykonany przez profesjonalną firmę, jednak przy odrobinie zapału można także samemu zbudować podobną konstrukcję. Jednakże w obu wypadkach trzeba trzymać się konkretnych wytycznych. Tak podczas tworzenia, jak i podczas korzystania ze zbiornika wodnego. Jedną z najważniejszych kwestii jest jakość wody.

namiot

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna woda nie może być zabrudzania z zewnątrz w żaden sposób. Z tego powodu zbiornik wodny powinien być dobrze uszczelniony i odizolowany od możliwych zagrożeń tego rodzaju. Jednak nawet wówczas coś może mu grozić. Co dokładnie? Odpowiedzią jest woda deszczowa. Woda deszczowa w basenie to zmora właścicieli wielu basen – tutaj -ów. Z tego powodu wykorzystuje się różne zabezpieczenia (basen w roli głównej). Właściciele komercyjnych basenów (więcej tutaj) są w stanie sobie pozwolić na drogie zasłony. Nie każdy domowy użytkownik może zrobić podobnie.

Dlatego warto wybrać mniej kosztowne rozwiązanie, które okaże się również bardzo skuteczne. Jest nim namiot do ogrodu. To prosta bariera dla deszczówki. Namiot ogrodowy to z reguły rodzaj daszku rozstawianego na czterech słupkach. W ogrodzie przydaje się znakomicie do rozmaitych zastosowań. Na zakup podobnego sprzętu dobrze jest zdecydować się wtedy, kiedy posiadasz obszerną działkę. A jak można dzięki temu ochronić basen?

namiot

Autor: Niall Williams
Źródło: http://www.flickr.com

To niezwykle proste, namiot ogrodowy możesz zwyczajnie rozstawić już w czasie deszczu albo wtedy, gdy spodziewasz się, że będzie padać. Korzystanie z takiego daszku ogrodowego jest wyjątkowe łatwe. Rozkłada się go nawet prościej aniżeli tradycyjny namiot, który może służyć za nocleg na wakacjach.Zbiornik osłonięty tego rodzaju daszkiem nie nabierze wody deszczowej albo też dostanie się do basenu jedynie niewielka ilość opadu.