Wydział filologiczny – specjalizacja marzeń? Co warto mieć świadomość

W ostatniej klasie szkoły średniej, nastoletni ludzie muszą dokonać wyboru w życiu, jednego z najcięższych. Wielu z nich decyduje się na podjęcie studiów, lecz często określenie specjalizacji przyprawia ich o zawrót głowy. Politechnika, Akademia czy może kierunek lekarski? W teraźniejszej sytuacji ekonomicznej, żaden z kierunków nie daje nam stu procentowej pewności na odszukanie pracy.

A co z filologią? Poznawanie innego języka to za każdym razem wzbogacający proces, możemy w przyszłości zająć się uczeniem innych opanowanego języka lub też sporządzać tłumaczenia farmaceutyczne, konferencyjne prawne i wiele innych.

tłumacz

Autor: World Literature Today
Źródło: http://www.flickr.com

Nie każdy język okaże się tak samo pożądany w oczach przyszłych pracodawców.

Jeżeli przedstawiony w tym miejscu artykuł jest dla Ciebie interesujący, kliknij tu, ponieważ naprawdę warto zobaczyć tu (http://suknie-slubne.warszawa.pl/) też inny analogiczny tekst.

Najpopularniejszym językiem na globie jest angielski, dlatego wielu Europejczyków ma go wyuczonego w zaawansowanym stopniu. Jednak, skutkuje to również do jego sporej popularności w gronie studentów – a co za tym idzie – do większej konkurencji na rynku zatrudnienia. Z tego powodu najlepszą opcją w tym języku będzie dziedzina translatorska – tłumaczenia farmaceutyczne sporządzać mogą wyłącznie osoby biegłe w tej materii, również w swoim narodowym języku. Warto zajrzeć tutaj: Centrum Językowe Krystyna Konsek.Ostatnimi czasy, można dostrzec zwiększone zainteresowanie polskich biznesmenów, rynkami wschodnioeuropejskimi. Dlatego też, warto wybrać któryś ze słowiańskich języków na naukę : czeski, rosyjski, bułgarski – po studiach na konkretnym kierunku, będziemy mieli szanse kooperacji z inwestorami którzy nie opanowali zbyt wielu języków a muszą porozumieć się z partnerami ze wschodu.

Zrobisz krok do przodu, jeśli zobaczysz, co zawiera praktyczna oferta (http://www.protlumaczenia.pl/oferta/tlumacz-przysiegly-niemieckiego-online/). Przekonaj się, że faktycznie informacje na niej zawarte są ważne.

Będziemy trudzić się tłumaczeniem umów, przepisywaniem danych, prowadzeniem spotkań.

Kolejnym dobrym pomysłem, są języki orientalne.

znak apteki

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Są bardziej skomplikowane do poznania, co nierzadko odstrasza duże grono uczniów, niwelując konkurencję na przyszłym rynku pracy. Chiński, koreański, arabski i wiele wiele innych – jeżeli tylko opanujemy je w stopniu odpowiednim, wiele miejsc stanie dla nas otworem – od korporacji developerskich przez tłumaczenia farmaceutyczne po zatrudnienie w koreańskim koncernie na peryferiach Wrocławia – istnieje bardzo wiele opcji. Filologia, chociaż jest dziedziną humanistyczną, gwarantuje karierę na wielu płaszczyznach. Tłumaczenia farmaceutyczne, translacje dokumentów, kooperacja z dalekowschodnimi inwestorami oraz nauka w liceum – plus znacznie więcej opcji, tylko wyobraźnia może nas tutaj ograniczyć.