Profile wykonane ze stali

Ostatnio bardzo popularne stały się budowle z płyt gipsowo-kartonowych. Jest to niedroga i nieskomplikowana metoda budowania ścian w budynkach czy obniżania sufitów. Tego rodzaju płyty można niewielkim kosztem formować w dowolny sposób, bez użycia specjalistycznych przyrządów, przycinając je do potrzebnych rozmiarów i form.

Fragment budynku

Autor: Trevor Cummings
Źródło: http://www.flickr.com
Budowlanym hitem w ostatnim czasie jest też sklejka, którą przycina się na zamówienie do dowolnych, nawet skomplikowanych kształtów dzięki maszynom CNC. Z tworzywa tego można budować zaawansowane budowle, elementy umeblowania i inne. W tego rodzaju budownictwie najważniejsza jest jednak metoda używania tego rodzaju płyt, zwłaszcza przy obniżaniu sufitów i konstruowaniu ścian wewnątrz budynku – mocuje się je na charakterystycznych, łatwych w kształtowaniu i lekkich listwach ze stali.

Konstrukcje ze staliTzw. profile stalowe są niedrogie i proste w kształtowaniu. Można z tych elementów konstruować

Most wykonany ze stali

Autor: Hefin Owen
Źródło: http://www.flickr.com

np. stelaże do obniżania sufitów, do których bardzo łatwo przymocować regipsy za pomocą wkrętów. Dzięki szerokiej gamie profili, można za ich pomocą tworzyć najróżniejsze konstrukcje (http://konstrukcje-reklamowe.pl/) o zróżnicowanych wykorzystaniach, w niektórych profilach można nawet poprowadzić przewody elektryczne czy inne kable – przykładowo od Internetu czy telewizji.

Zaciekawił Cię nasz wpis? W takim razie kliknij w link do serwisu koszulki damskie z haftem i rozkoszuj się następnymi newsami. W razie pewnych wahań – pisz do nas.

Profile okrągłe umożliwiają prowadzenie w ich środku również rur wodnych. Dzięki konstrukcji wykonanej z prostej w kształtowaniu stali, wszelkiego rodzaje profile można formować do wymaganych rozmiarów za pomocą profesjonalnych nożyc do metalu. Nożyce tego rodzaju można nabyć w każdym sklepie z narzędziami. Połączenia kątowe można konstruować za pomocą piły kątowej z właściwą tarczą, którą także można nabyć w sklepie z narzędziami.

Moda z Ameryki
Moda na konstrukcje opierające się o stelaże ze stali przywędrowała na kontynent z USA. Tam, ze względu na większe ryzyko huraganów i anomalii pogodowych, konstruuje się domy jednorodzinne z tanich tworzyw izolowanych specjalnymi tworzywami termoizolacyjnymi, z wykorzystaniem których okres zimowy w takich domach nie jest uciążliwy. Dzięki niskim kosztom wykonania konstrukcji, zaadaptowały się one też na terenie Europy. W odróżnieniu jednak od Stanów, w Europie konstrukcje opierające się na profilach ze stali wykorzystuje się w budownictwie wewnętrznym – na przykład pozwala to w znaczny sposób obniżyć koszty zaadaptowania strychu.