Reklama w mieście – konkretny komunikat

Masowa. Atrakcyjna i przystępna. Efektywna. Najlepsza wielkoformatowa – reklama zewnętrzna. Masowość to atuty reklamy zewnętrznej. Outdoor może być kierowany równolegle do konkretnych grup klientów, jak ma to miejsce w pozostałych mediach. Świetnie sprawdza się w większych miejscowościach. Najogromniejszą grupą odbiorców kampanii outdoorowych są ludzie mobilni, dynamiczni, z potencjałem nabywczym, jacy większą część swojego czasu spędzają przesuwając się w miejskiej przestrzeni.

Reklama zewnętrzna

Autor: Map of the Urban Linguistic Landscape
Źródło: http://www.flickr.com

Outdoor jest w ich wypadku w największym stopniu skuteczny, gdyż kontakt z reklamą typu outdoor mają praktycznie bez przerwy: podróżując samochodem, chodząc ulicą, odwiedzając centra rozrywkowe, hipermarkety. banery reklamowe z Warszawy są nośnik o dużym potencjale, z atrakcyjnym sposobem komunikacji. Jest bezpośrednia w odbiorze, dzięki czemu z powodzeniem konkuruje z pozostałymi mediami. Odbiorcy mają kontakt z outdoorem wtenczas, kiedy przebywają poza domem, w przestrzeni miejskiej, w okolicznościach,włączniki (polecamy http://www.nota-bene.com.pl/produkty/aquafomr-inc/)ch zwykle – bardziej aniżeli w mieszkaniu czy w pracy – są nastawieni na silny kontakt ze środowiskiem. Także brak deklaratywności przemawia na korzyść reklamy typu outdoor. Z reguły odbiorcy lepiej odpowiadają na przesył demonstrowany na billboardach i poświęcają mu więcej uwagi, niż ma to miejsce w przypadku publikatorów, jakim muszą zadeklarować osobisty czas albo wykonać jakąś czynność (zakupić gazetę, włączyć radio, otworzyć przeglądarkę internetową). Pod względem bezpośredniości kontaktu oraz naturalności odbioru reklama typu outdoor bije bezwzględnie inne media.

wrocław

Autor: Maciek Lulko
Źródło: http://www.flickr.com

Banery Wrocław oferują nadzwyczaj przyciągający i twórczy przekaz. Reklama taka posługuje się wypowiedzeniem a także obrazem w sposób zdyscyplinowany a jednocześnie twórczy. Dobry plakat reklamowy operuje przejrzystym, zrozumiałym językiem i symbolem dostosowanym do grupy docelowej, co sprawia, że odbiorca od razu wie, co zauważył na plakacie. Inwencja, ascetyczność, intryga oraz dowcip, twórczo wykorzystane elementy 2D i 3D powodują, iż ta odmiana przekazu jest szczególna. Dzięki temu outdoor doskonale eksponuje markę, produkt, usługę, do jakich przyciąga kolorem, kompozycją, ideą bądź prostotą i przejrzystym przekazem.